O nás

Občanské sdružení Buřtík

je mladá organizace, která vznikla v roce 2009. Jsme parta přátel, která se postupně rozrůstala a někteří z nás se znali i 15 let při vzniku naší organizace. Z dětí se stali praktikanti, z praktikantů vedoucí a jiní se časem přidali.

A jak to vlastně všechno začalo?

Věřte – nevěřte, ale na začátku všeho byly pěvecké sbory „Zpěvanky a Skřivánek“ z Rakvic pod vedením pana učitele Václava Peši z Břeclavi, které někteří z nás navštěvovali. Jejich založení sahá až do konce 70.let. V roce 1993 se nad ZUŠ zaštítila organizace YMCA a o rok později již proběhl první tábor zaměřený nejen na zpěv, ale i na sportovní aktivity. A tak to šlo rok od roku dál. Dalším mezníkem se stal rok 1999, kdy pěvecké sbory zanikly, avšak kamarádi se nechtěli rozejít a tak se díky manželům Smutným z Rakvic změnil název na YMCA- klub Rakvice, který pořádal akce jako jsou např. Country bál, výlety pro členy po různých koutech republiky, lampiónový průvod pro děti pod názvem „Putování s Broučky“, ale hlavně se zaměřil právě na konání dětských letních táborů. To už byly tématicky zaměřené. Jmenujme např.: Piráti, Cesta do pravěku, Z pohádky do pohádky, Rychlé šípy, Egypt, Pán prstenů a spousta jiných.

Naše praxe je tedy dlouholetá, ale co je důležitější!

Práce s dětmi nás hlavně baví a naplňuje. Není nad to vidět rozzářené tvářičky, když se k nám děti vrací a slzičky, když tábor končí. A to je to, co nás vždycky odmění za úsilí, které jsme vynaložili, aby se nejen dětem tábor líbil.